Duchovní průvodce, tak trochu jiný kouč - rozhovor

08.06.2020

Petra Stefanová je krásná mladá žena s jasnovidnými schopnostmi. Někdo by řekl, že kouč či terapeut duše. Do pracovní náplně běžného kouče patří podporování klienta při nalézání optimálních postupů, strategií, plánů a řešení v osobním a profesním rozvoji. Petra je však poněkud jiná, má napojení na moudrost Zdroje, která jí umožňuje pracovat jako duchovní průvodkyně, léčitelka, tak trochu neobvyklá koučka. Dovolte mi představit vám ji blíže, protože vím, že je mnoho lidí, kteří se ocitají v situaci, kdy si sami nevědí rady, a pak je dobré vědět, že pomoc existuje.

Vím, že jste měla celkem dramatický začátek, který hodně změnil váš život. Povězte nám něco o sobě. Čím jste si prošla a jaký to pro vás mělo význam?

Už jako malá jsem byla trošku "svá". Vnímala jsem zvláštní věci mezi nebem a zemí, ráda jsem tvořila, malovala a milovala přírodu, zvířata, lidi. Ve 12 letech, po úmrtí babičky a rozvodu rodičů, se k tomu přidala touha pomáhat druhým a začala jsem se zajímat o psychologii, vše nadpřirozené a životosprávu. V 16 letech mi přišla do cesty životní zkouška. Stala se mi vážná nehoda, při které jsem prodělala klinickou smrt, jež mi ještě více otevřela vnímání (jasnovidectví, vhledy či jasnozřivost, nazvat to můžeme jakkoliv). Následně jsem si užila hodně nepříjemných let po nemocnicích, kde se mě snažili dát lékaři dohromady. Dnes jsem po 12 operacích a život si užívám. Zkoušky přijímám jako dar, protože jen díky nim se může člověk posouvat.

Jak jste to vše vnímala? Bylo lehké se s tím vyrovnat?

Dlouho jsem se se svým zdravím prala, nechtěla přijmout stav věcí. Toužila jsem zažívat vše jako zdraví lidé, hned teď. Na co čekat, vždyť mi roky utíkaly a já tak toužila po plnohodnotné lásce, pracovním úspěchu, sportovních výkonech, moci se normálně najíst...Nějaký čas jsem se pohybovala jen o berlích, mám totální endoprotézu kyčelního kloubu. Po opakovaných operacích břicha byly srůsty tak rozsáhlé, že mi blokovaly normální přísun potravy a fungování orgánů. Pár let jsem byla na tekuté a kašovité stravě, nicméně tento stav jsem stále nechtěla akceptovat. Následovaly konzultace s odborníky, pokusy, vzdory, až jsem pochopila, že je čas věci přijmout. A dělo se... Dnes mohu žít "plnohodnotný život", samozřejmě podle vlastních možností. Nedá se žít podle obecných dogmat, která nám určuje společnost. A tak jsem se pořádně nadechla a začala žít. S neuvěřitelnou pokorou. Poslouchám své tělo, intuici a srdce a jsem konečně opravdu šťastná!

Jak žijete teď? Tělo vám slouží?
Dnes, díky tomu, že svému tělu naslouchám, mohu jíst. Za to jsem velmi vděčná, neboť kvalitní a vyvážená strava je jedním z klíčů k harmonii.
Můj stav se zlepšil natolik, že jsem předčila i očekávání lékařů, kteří mi od nehody říkali, ať nepočítám s tím, že bych mohla mít děti. No a vidíte, v současné době jsem těhotná. I to je důkaz, že všechno je možné. (V době, kdy článek vyjde, už bude holčička na světě. Pozn. autorky)

A mé vnímání? To se rozšířilo natolik, že jsem díky tomu schopná vést lidi do svého srdce, naučit je vnímat intuici, ukázat jim správnou cestu a pročistit život od negací, samozřejmě za předpokladu, že chtějí a budou se na tom aktivně podílet.

Co můžete lidem nabídnout, předat?

Co mohu nabídnout? Určitě kus sebe, to čím jsem byla obdařená a snažím se to s pokorou a láskou předávat. Lidem pomohu zjistit, kde je zásadní problém a proč se jim nedaří, nebo proč se jim v životě opakují neustále stejné situace. Ukážu, jak si umět naslouchat a zjistit, co je pro každého opravdu podstatné. Co řešit a co nechat jít. Jak změnit úhel pohledu na různé životní situace a vzít si z nich to nejdůležitější. Proč je důležité odpouštět. Proč neobviňovat ostatní a jak přijímat vlastní chyby. Jak si srovnat priority a hodnoty v životě. Umět se pochválit a radovat se z drobností. Pokud je to v zájmu člověka, můžu čistit zátěž minulých životů a bloky ze současného života, také odvádím přivtělené duše. Řeším i zdravotní problémy a spoustu dalšího.

V čem spočívá vaše práce průvodce duše za světlem, kterou vnímáte jako své poslání?

Lidé mi řeknou, proč mě vyhledali (jejich představu) a já paralelně komunikuji s Vesmírem/Zdrojem. Sdělím jim, kde je problém, nebo na kterou oblast je třeba se zaměřit nejdřív. Zádrhel není vždy tam, kde ho lidé vnímají, nebo je někdy třeba začít v konkrétním bodě, aby se život mohl nasměrovat k potřebnému řešení. Je to vše o tvrdé práci, nic není zadarmo. Je třeba si ale říci, že zázraky se dějí prostřednictvím lidí samotných. Čistím různé oblasti, které jsou mi v aktuální dobu dovolené, karmu, komunikuji s dušemi a různými bytostmi. Některé přivtělené duše a bytosti lze po předání informací klientovi odvést, některé z nějakých důvodů zůstávají ještě určitou dobu a je třeba jim dát čas.

Oslovila jsem pár vašich klientů, které znám, jestli by mohli napsat, jak jste jim pomohla. S jejich a vašim dovolením to tady budu sdílet.

Blanka Marešová, masérka: Nikdy nepřestanu být životu dost vděčná za to, že jsem potkala Péťu.
Jsem na prahu šedesátky a do nedávna jsem měla pocit, že už nic nemá cenu. Život se se mnou nemazlil a nechal na mně hodně šrámů. Byla jsem dost na dně. Po několika setkáních s touto neskutečnou bytostí plnou lásky, pokory, porozumění, a tak bych mohla pokračovat v nekonečném výčtu jejích úžasných vlastností, je ze mě někdo jiný. Posun je neskutečný a rychlý, vše, co pročistí, se okamžitě obrací k lepšímu. Mám zase chuť do života.
Děkuji, bez Péti bych byla lidská troska, díky ní jsem Žena.

Petra Š., kuchařka: Peťula je výborný kouč, je vzdělaná a má dovednosti, rozpozná ve vašem přemýšlení a povídání to, co vy nevidíte! Přinášíme jí svůj život, v němž máme situace, které se nám nelíbí. Buď něčeho chceme dosáhnout, ale nevíme jak, nebo se nám něco v životě nelíbí, chceme to změnit a nedokážeme to. Ona ví, kde je řešení! To máme v sobě a ona nám ho pomáhá najít. Když jsem byla na dně, pomohla mi!

Mirka Charamzová, bylinkářka: Tuhle milou mladou dámu znám už hodně let, prošla si peklem a byl to neskutečně tvrdý boj, ale nedala se a nešla cestu ven. Svoje zkušenosti teď předává dál. Pokud máte problém, se kterým si nevíte rady, pak jste u ní správně. Pomůže, poradí, pohladí po duši...

Lucie Dobřická: V této sféře se pohybuji už hodně dlouho, mám spoustu zkušeností s různými terapeuty a kouči a musím říct, že to, co se mnou dokázala Peťka, nedokázal nikdo jiný. Je tomu už víc než rok, kdy jsem za ní jela 500 km, abych se ve svém životě posunula, a opravdu to stálo za to. Vyčistila jsem si spoustu věcí a díky této úžasné ženě se z hromádky neštěstí, kdy na mě vše padalo, stala vyrovnaná, spokojená, úspěšná žena (a že bylo co řešit!). Mimochodem, otevřeli jsme vlastní centrum. Mám v živé paměti, jak mi řekla, že takové centrum jednou bude, a já jsem tehdy neviděla žádnou spojitost, jak by to mohlo jít, protože jsem tomu, nebo spíš nám nevěřila. A je to tady!

Michal Vilím,psychoterapeut: Já jsem za ní nikdy nešel snad s ničím konkrétním, úvodní schůzka byla zcela v nevědomosti. Měl jsem tehdy pocit, že přešlapuju na místě, a nevěděl jsem, co se děje. A tak jsem jí prostě napsal. Měl jsem tu čest předtím navštěvovat nejlepší české terapeuty. Byl jsem bytostně přesvědčen, že mnou získané zkušenosti už nejde nikam posunout. Ale chyba. Péťa za zlomek času tohle přesvědčení zbourala a posunula mě na vesmírnou "úroveň". Spolupracuji s ní už přes rok a to, co se mi v životě událo, se nedá popsat. Kdyby mi to někdo říkal, nevěřil bych. Jen při vzpomínce na to všechno brečím vděčností. Jsem moc rád, že mi tato bytost přišla do cesty, a je mi ctí, že jsem hoden její přítomnosti. Vážím si každé minuty jejího času a pomoci. Můj život je teď konečně můj. Vnímám, kým jsem, miluji se takový, jaký jsem i se svými "nedokonalostmi". Žiji v nádherném magickém světě, který bych bez ní nikdy neviděl. S láskou a pokorou v srdci děkuji.

Soňa Štěpánková, terapeutka a lektorka: Práce s Peťou je přenádherný dar, který vám ozdraví život. Ať ve svém životě řešíte jakékoli téma, Peťa vás jím v důvěře, čistotě a lásce provede. Vnese jistotu do pochybností a svou intuitivní prací a nevídanými schopnostmi, ve vás nastartuje hojivý proces v oblasti, která vás momentálně nejvíce brzdí. Vybaví vás také konkrétními kroky, které vedou v poměrně krátké době k opravdu silným změnám a posunu v kvalitě vašeho života ve všech směrech. S láskou jídenně děkuji za její léčení, podporu a bezpodmínečné přijetí, které změnily můj obyčejný život v neobyčejný radostný tanec.

Na závěr - jak teď žijete a máte pro nás nějaké krédo, vzkaz?Vzkázala bych ostatním, ať na sobě pracují, ale i odpočívají. Důležitá je rovnováha. Žádný extrém není správný. A mé krédo? Každý máme stejné možnosti a je jen na nás, jakou cestu si zvolíme. Nic se neděje náhodou.

Děkuji za rozhovor, moc si vážím toho, že jsem vás mohla našim čtenářům představit.