Radosti mého života

Moje aktivity

Zpívání

Kromě vášnivého čtení a sportování jsem od malička zpívala. Doma s rodiči a bratry, s kamarády u ohně s kytarou a taky ve sboru. Prošla jsem postupně několika sbory - dětským školním, středoškolským, pak ženskými a už sedm let jsem součástí své velké lásky - smíšeného pěveckého sboru Lucky Voice Band. Je to úžasná parta lidí, kterou spojuje láska k hudbě a touha rozdávat lidem radost krásným zpěvem, jenž vychází ze srdce. Přesvědčte se sami: https://www.luckyvoiceband.cz/ nebo pokud jste na facebooku https://www.facebook.com/luckyvoicebandcz/ https://www.luckyvoiceband.cz/nahravky-a-videa/Na vlnách s anděly

Zpívání v LVB mě seznámilo s Veronikou Ptáčkovou, která nás doprovázela na klavír. https://www.veronikaptackova.cz/

Ukázalo se, že máme společného daleko více, než jen lásku k hudbě a zpěvu. Při práci na jednom "andělském" hudebním projektu s naším sborem Lucky Voice Band se nám otevřel nový svět - komunikace a spolupráce s anděly. Nádherná Veroničina hudba vznikající díky andělům ve mně vyvolává obrazy a příběhy, které vyjadřuji slovy. Jindy zase moje vlastní texty dobarví a umocní její nádherný klavír. 

A protože nám naše tvorba pomohla nalézt samy sebe, chtěly bychom umožnit i jiným, aby prostřednictvím naší hudby a mluveného slova otevřeli svá srdce a znovu v sobě objevili lásku, vnitřní sílu či klid. A třeba někomu pomůže i uvědomit si, kým vlastně je. Věříme, že léčivé vibrace hudby a slova mohou přispět k uzdravení těla i duše a k naplnění životního poslání nás všech.

Více se můžete dozvědět zde: https://www.angelicpianomusic.cz/ nebo na https://www.facebook.com/AngelicPianoMusic/

Zveme Vás tedy na nepravidelně se konající netradiční koncerty uzdravující a relaxační klavírní hudby a hluboké řízené meditace, jež jsem nazvala Na vlnách s anděly.

Hudba je jako most mezi rovinami fyzickými a nebeskými, osloví naši duši bez pomoci rozumu. Využijeme ji jako prostředek k hluboké harmonizaci těla i mysli, impuls na cestě osobního rozvoje a objevování hlubších aspektů vlastního bytí. Naše hudba vzniká přímo na místě skrze naladění se na posluchače a na anděly, proto je každá skladba jedinečná. Jen několik jich je natolik univerzálních, že je lze hrát pokaždé, ale mohou se v něčem lišit. Klavíristka Veronika většinou předem neví, jak skladba bude znít. Vede ji jen její spojení s daným okamžikem a otevřené srdce. Svými vibracemi působí také zvuk mluveného slova, a tak i u nás dochází k jejich vzájemnému spojení a umocnění díky andělskému vedení. Veronika tvoří hudbu k mým textům a básním nebo naopak vzniká text její hudbou inspirovaný. A já také celý večer i meditaci provázím slovem.

Pozvánka na první z našich večerů.
Pozvánka na první z našich večerů.
V Kutné Hoře...
V Kutné Hoře...

Psaní

Odjakživa jsem milovala knížky. Byla jsem častou návštěvnicí dětské knihovny. Stránky s příběhy mě lákaly tak, že jsem plna nedočkavosti začala číst už cestou z knihovny, za chůze. Kolikrát jsem dočítala knížku při baterce pod peřinou, když mi maminka nakázala zhasnout, protože už bylo moc pozdě. Vlastně jsem tehdy chtěla být taky knihovnicí, jít na knihovnickou školu. Ale pak mě život zavál jinam a na svůj tehdejší dětský sen jsem zapomněla. Vystudovala jsem gymnázium, pak na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK obor tělesná výchova - český jazyk a přes 30 let jsem učila a dělala výchovnou poradkyni. Jenže jak to tak bývá, tomu, co má být, neutečeme. Dneska opravdu jako knihovnice na částečný úvazek pracuji a jsem mezi knihami spokojená. Jako bych se vrátila domů.

A taky začínám znovu psát. Proč to dělám? Vím, že mi psaní pomohlo najít sebe sama a získat ztracenou sebedůvěru a sebeúctu. Začalo to nabídkou spolupracovat s časopisem Meduňka, který občas uveřejnil mé články o lidech a různých metodách léčení těla a duše, s nimiž jsem se v průběhu své "práce na sobě" seznámila. Umožnili mi také publikovat mé první příběhy o neobyčejných obyčejných lidech a v Knihovničce Meduňky také vyšla moje první populárně naučná kniha Australské květové esence pro harmonii těla i duše. Vděčím za ni seznámení s Martinou Smíškovou ( více na www.lifedirection.cz ) a australskými květovými esencemi, které mě oslovily natolik, že jsem o nich několikrát v Meduňce psala a pak jsem se s Martinou domluvila, že si zaslouží více prostoru, než kolik umožňuje časopis, a pustila se do psaní. A podařilo se... 

A rodí se i můj další knižní projekt, tentokrát vlastní. Zatím zraje, ale věřím, že ho brzy zrealizuju a podělím se s vámi. :)

Tvůrčí psaní 


Vesmír mě dovedl ke kurzům tvůrčího psaní. Objevila jsem, jak mocným nástrojem sebepoznání a sebevyjádření může psaní být, a tak jsem se rozhodla zprostředkovat k němu cestu i ostatním. Je to úžasné dobrodružství vydat se na cestu do světa své duše, vnitřní fantazie, vzpomínek i zkoumání své přítomnosti, její rozmanitosti, krásy a bohatství. Pokud to láká i vás, zachytit slovy život, budu vám ráda průvodcem a partnerem.