„Stačí se jen dotknout!“ 

02.05.2018

Slyšeli jste už o metodě zvané Bio-TouchTM? O tom, co dokáže "obyčejný" lidský dotyk, jsme v Meduňce už psali, ale v tomto případě jde o starobylou propracovanou metodu, kdy se blahodárné účinky lidských dotyků násobí. Pomoci může v mnoha případech, jak u bolestí těla, tak i duše, jako to bylo i v následujících příbězích. 

Před časem jsem si vyjela s kamarády na cyklistický výlet. Moc se mi nechtělo, ale dala jsem se přemluvit. Dneska už vím, že člověk má své instinkty poslouchat, ale tehdy jsem je nerespektovala. Cesta vedla i přes potoky, a já hned do prvního většího brodu vjela příliš rychle a se špatným převodem, takže jsem výjezd z vody do kamenitého břehu nezvládla a přelítla přes řídítka, která se mi zaryla do žeber, spadla jsem a odřela si na kamenech v podstatě celou levou stranu těla. Obzvlášť ošklivě jsem si narazila levé rameno. Chvíli jsem nebyla schopná se ani posadit a popadnout dech, pak se mi to se slzami v očích podařilo a postupně, když už kolem mě stála celá výprava, jsem se postavila. Zbytek výletu už nestál za nic. Chvíli jsem chtěla dělat hrdinku a dojet až do cíle, ale nešlo to. Stále častěji jsem kolo jen tlačila, protože jsem při každém otřesu a prudším pohybu trpěla. Nakonec mě manžel dopravil zpátky ke kamarádům autem. Každé nadechnutí bylo utrpením a bolelo mě celé tělo, takže jsme odjeli na pohotovost. V Motole vyloučili vážná zranění plic i krční páteře a ujistili mě, že je to "jen" naražené, ale pár týdnů to může bolet. Druhý den jsem měla bolesti při sebemenším pohybu, nejvíc jsem však cítila naražená žebra. A jak už to tak bývá, dostala jsem právě v tento den email od přítelkyně, Romany Ryšavé, která psala o svém setkání s léčebnou egyptskou metodou Bio - TouchTM. Hned jsem se s ní zkontaktovala a navštívila ji.

Po třech návštěvách, které trvaly vždy maximálně půl hodiny, mě úplně přestalo bolet naražené rameno a výrazně se zmenšila bolest naražených žeber. Už jsem je cítila, jen když jsem se jich neopatrně dotknula. Opět jsem mohla spát na levém boku. Přítelkyně při terapiích také stimulovala můj metabolismus a díky tomu jsem během těchto tří návštěv bez jakéhokoli úsilí také shodila 1kg. Po jediném týdnu jsem byla téměř fit. Tahle metoda totiž způsobí, že tělo v sobě zmobilizuje svoje síly a energetické zdroje, a začne samo pracovat na svém uzdravení. Od té doby jsem pak tohoto léčení využila ještě několikrát při jiných, spíše chronických problémech. Chtěla bych se s vámi tedy podělit o to, co to vlastně Bio-TouchTM je, kde jsou jeho kořeny a kdy se může s úspěchem použít.

Trocha historie nikoho nezabije

V České republice představila tuto metodu léčení egyptská šamanka a léčitelka Shahrzad Abd El Awyan, dcera mistra domorodé ústní tradice původní prehistorické civilizace Egypta. Abd´El Hakim Awyan jako jeden ze "starších" a strážce poznání předal učení původních Strážců Moudrosti své dceři, aby ho učila ty, kteří jsou připraveni ho přijmout.

Shahrzad, nejstarší z devíti dětí, vyrůstala ve vesnici Nazlet el-Samman blízko Gízy. Už když jí bylo šest let, vešla do Královské komnaty Velké pyramidy a spontánně začala vydávat starodávné zvuky. Dnes používá tyto zvuky jako uzdravovací techniku při léčebných sezeních. Shahrzad žila několik let na Havaji, Velkém ostrově. Po návratu do Egypta ke svému překvapení zjistila, že dotyková léčebná technika, kterou se naučila tam, má své kořeny ve starověkém Egyptě. Když totiž vyprávěla otci o práci, kterou dělá, vzal ji do Sakkary a ukázal jí výjevy na stěnách některých hrobek a chrámů zobrazující Egypťany používající stejnou uzdravovací techniku.

Abd´El Hakim zemřel v roce 2008 v osmdesáti letech. Více se o něm můžeme dozvědět například v knize Osiridova země egyptologa Stephena S. Mehlera, jenž měl to štěstí, že mu v roce 1992 mistr umožnil studium dávného poznání a moudrosti a dal mu také svolení seznámit s moudrostí africké ústní tradice celý svět. Toto učení odkrývá Mehler v této své knize, v níž nové porozumění dávnému Egyptu a jednotlivé střípky mozaiky obsažené v dílech jiných výzkumníků skládá do uceleného živoucího celku odhalujícího poznání držené v přísném utajení celé tisíce a tisíce let.

Nyní je strážkyní oné tisícileté tradice léčení právě Shahrzad, která ji v České republice od roku 2009 dvakrát vyučovala, neboť s používáním a vyučováním této metody má již dlouholeté zkušenosti a předává je dál. Po prvním semináři pak následovala v prosinci 2009 první cesta zájemců o tento druh léčení do Egypta a ti ve Velké pyramidě prošli prostřednictvím Shahrzad zasvěcením.

Další semináře u nás vede také Ferial Moelaert, žákyně Shahrzad Awyan.Ferial Moelaert, jejíž matka je Češka a otec Egypťan, je certifikovaná učitelka Kundalini jógy a Reiki, jógy pro těhotné, břišního tance a pořádá také semináře pro učitele. Propaguje metodu Bio - TouchTM v Holandsku a České republice. Říká, že její touhou je učit, dělit se o své zkušenosti a předat lidem prožitek, že každý může léčit sám sebe a objevovat krásu, světlo a sílu, která se v každém z nás nachází.

Stačí se dotknout a pustit k sobě světlo

Co jsou tedy tzv. bioenergetické masáže Bio - TouchTM? Řecké slovo bióo znamená "žiji, udržuji naživu, zachovávám život", touch je anglicky "dotknout se, dotyk, spojit se s někým". Je to vědecky podložená, praktická a jednoduchá metoda s léčením pomocí dotyku dvou prstů obou rukou - ukazováku a prostředníku - tak, že se lehce dotýkají dvojice konkrétních bodů na těle. Postupem času se díky kombinaci lehkého dotyku a těch správných bodů probudí a zlepší přirozená biologická schopnost těla léčit se a uzdravit při téměř všech typech fyzických zdravotních potíží. Stačí se opravdu dotknout kůže lehounce, jako motýl, jak to naznačuje i symbolické logo Bio-TouchTM.

Tuto metodu se může naučit provádět snadno a efektivně každý, dokonce i děti během jednodenního semináře. Při léčebném procesu může asistovat každý, kdo je ochoten se seznámit s příslušnými zásadami a umístěním konkrétních bodů. Neexistují tu žádné úrovně schopností, každý ho provádí účinně již při prvním dotyku, ať je to začátečník, či tzv. společník s mnohaletými zkušenostmi. K tomu, aby se napomohlo dosažení výsledků, nevyžaduje se u "společníka" (tj. toho, kdo léčí) ani u "příjemce" (léčeného) žádný speciální talent, zvláštní filozofie, duchovní zaměření, náboženská víra ani mentální nebo citový stav. "Společníkem" se označuje osoba provádějící dané procedury, inspirovaná provádět toto léčení - člověk, který se nachází ve společnosti druhého, je s ním v blízkém vztahu a je si s ním rovný, nebo člověk se stejnými zájmy. V mém případě mi pomáhaly v uzdravení i moje dospělé dcery, které jsem vzala k přítelkyni s sebou, aby si také osvojily umístění důležitých bodů, způsob dotyků a postup jednotlivých kroků a mohly jsme v léčení pokračovat samy doma. Skutečně to zvládly a bylo úžasné cítit vzájemné napojení a proudění uzdravující energie. Důležité na této metodě je, že je účinná díky úžasné schopnosti našeho vlastního těla - sebeuzdravení. Současně ale napomáhá díky vzájemnému dotýkání se upevňovat vztahy mezi partnery, kteří Bio-Touch používají. Společník jedná sice pouze jako nástroj napomáhající přirozenému procesu vyléčení, ale zároveň je při provádění procedur inspirován, aby lidské bytosti zbavoval potíží a byl jim užitečný. A tak lze říci, že i kdyby pomohl pouze jedinému člověku, může dosáhnout prostřednictvím tohoto zážitku pochopení vyššího životního cíle .

Kdy lze Bio-TouchTM použít?

Bio-TouchTM lze bezpečně a účinně používat ve spojení s jakýmkoli standardním nebo alternativním postupem. Podle osobních zkušeností mé přítelkyně Romany Ryšavé, která poskytuje různé druhy terapie, např. metodu RUŠ, regresní terapie, dechové terapie podle W. Reicha a rovněž vede rodinné konstelace, je tato metoda úspěšná spíše u akutních zdravotních problémů, jako jsou právě naražená žebra, různá poranění, zhmožděné svaly, bolest zubů, kdy přináší téměř okamžitou úlevu. Pomohla i klientce, která začala mít při kojení bolesti a objevila se jí v prsu ztvrdlá bulka. Již po několika dotecích druhý den bolest ustoupila a bulka zmizela. U chronických potíží, jako byla např. dlouhodobá zácpa čtyřletého chlapce, nebo Crownova nemoc u malého kojence či obezita, záleží vždy na vytrvalosti a snaze jak společníka, tak příjemce.

Dvířka k duši otevřená

Když jsem se zajímala o konkrétní příběhy lidí, kterým tato metoda také pomohla, objevila jsem i její další účinky. Dozvěděla jsem se o terapeutce Janě Vančurové, z Centra CSB Dotek, která BT využívá samostatně nebo v kombinaci s regresními technikami, a sešla jsem se s ní a několika jejími klienty, kteří byli ochotni se mnou sdílet své příběhy o setkání s touto metodou. A já s údivem zjistila, co vlastně člověku Bio-Touch také může dát. Jana říká, že vnímá BT jako techniku, která dává prostor pro vlastní intuici a působení společníka podle toho, co momentálně klient potřebuje, protože je to technika společného pole, podobně jako kraniosakrální terapie, jíž se také zabývá. Při použití kombinace Bio-Touch a regrese se při řešení problému ukazuje, že BT doplňuje nebo akceleruje schopnost organismu přijmout a uskutečnit změny, k nimž dochází v rámci regrese. Navzájem se tyto metody podporují, každá působí z jiné strany, a výsledné působení je komplexnější, rychlejší a plnější. Působením BT se nastartují procesy, které jsou řízeny moudrostí našeho těla. Představují hluboké změny na všech úrovních, nejen na fyzických, ale i na jemnohmotných energetických tělech.

Janini klienti, Dana, Radka a Petr, shodně uváděli, že úžasné bylo to, že při působení BT odezněly jejich fyzické potíže, jako např. bolesti hlavy, ramen nebo kyčlí, ale navíc zevnitř dostali odpovědi, které potřebovali pro řešení problémů psychických. Oceňovali zejména pocit spojení s vlastní duší, "vypojení" hlavy, pocity hluboké relaxace, euforie, velké spokojenosti a štěstí, které přetrvávaly několik dní. Intenzivní byl při terapii prožitek bytí v přítomném okamžiku, tady a teď, bez myšlenek na to, co bylo, nebo co se má či nemá dělat. (Totéž jsem na sobě v menší míře pocítila i já, když jsem u Jany nedávno BT absolvovala.)

Kdybych tedy měla shrnout svůj pohled na Bio-TouchTM, metodu může na fyzické úrovni provádět každý s touto technikou seznámený člověk, i když ne každý umí využít celý jejípotenciál. Umožňuje totiž také navázat spojení s duší, vytváří prostor a atmosféru pro to,aby se vlastní moudrost člověka, jeho duše dostala ke slovu a mohla udělat to, co je potřeba.Člověk sám tak pod jejím vedením určuje, jak rychle půjde, jak bude probíhat proceshojení, léčení. Udělá tedy prostě jenom to, co je pro něj v danou chvíli nejlepší.

Dá se tedy říci, že Bio-Touch může být dvířky otvírajícími cestu k vlastní duši.

Příklady potíží, u kterých byla metoda Bio - TouchTM úspěšně použita

ADD/ADHD
AIDS/HIV
Alzeimerova choroba/demence
Angina pectoris
Artritida
Astma
Bradavice a mateřská znaménka
Bronchitida
Citlivost na chemikálie
Cukrovka
Cystická fibróza
Cysty
Deprese
Divertikulitida/divertikulóza
Fibromyalgie
Hemoroidy
Hiátová hernie
Hormonální nerovnováha (muži i ženy)
Inkontinence
Cholesterol
Chronický únavový syndrom

Imunitní systém
Karpální tunel - syndrom
Koleno, noha - problémy
Kolitida, zácpa
Krevní tlak
Křečové žíly
Kýla
Leukémie
Lupénka
Lupus
Menopauza
Menstruační problémy
Migrény

Močové cesty
Mořská a letecká nemoc
Mozková obrna
Mozoly, kuří oka, ostruha
Nádory
Neplodnost
Neuróza žaludku
Oči (krátkozrakost i dalekozrakost)

Parkinsonova choroba
Pásový opar
Paže - problémy
PMS
Potrat (prevence i následná pomoc)
Prostata
Rakovina
Rozedma plic
Rýmy a chřipka

Stres
Těhotenství
Tinitus
Trávicí potíže
Uši - pískání v uších a jiné obtíže se sluchem
Vlasy - padání
Výhřez ploténky
Sklerodermie
Skleróza multiplex
Skolióza
Zákal - šedý a zelený
Zánět slepého střeva
Zápal plic
Závratě
Zlomeniny
Žaludeční vředy

Mgr. Stanislava Marešová, 30. 10. 2011